25 let vaše škola

25 let vaše škola

30.8.2017 | Ing. Ivana Zemanová

ČTVRT STOLETÍ NEJMLADŠÍ STŘEDNÍ ŠKOLY V LITOMYŠLI

V roce, kdy se konaly olympijské hry v Barceloně, v Československu právě probíhala 1. vlna kuponové privatizace, byla založena hudební skupina Horkýže Slíže, vznikla v Litomyšli jedna z prvních soukromých škol v Pardubickém kraji (tehdy Královéhradeckém) – Trading Centre...

Půlkulaté výročí si připomeneme letos 1. září. Začínali jsme jako jazyková škola. Posléze se nabídka rozšířila o dvouleté pomaturitní studium orientované na ekonomiku a management. Nakonec se Trading Centre transformoval na střední školu se čtyřletým maturitním oborem zaměřeným na podnikání. Jsme menší střední škola, díky čemuž si můžeme dovolit označit se za školu rodinného typu. Však je také pravdou, že některé rodiny u nás nechaly vystudovat všechny své potomky.
25 let, čtvrt století, stříbrná svatba…doba, během které spolehlivě zažijeme úspěchy i porážky. Úspěchy nám přinášejí radost, euforii, novou chuť a sílu. Porážky nás zocelují, prověřují, jak jsme kompaktní, zda táhneme za jeden provaz a míříme ke společnému cíli. Tím jsou pro nás spokojení studenti, úspěšní absolventi, kteří se dokáží pracovně prosadit v náročných oborech v Čechách i v zahraničí, protože se mohou spolehnout na své znalosti, a to zejména v oblasti cizích jazyků, ekonomických předmětů nebo práva.
Chcete se přesvědčit, jak se nám to daří? Prostudujte si naše webové stránky  nebo  školní facebook, případně osobně zavítejte do jediné litomyšlské „ekonomky“, která je tu s Vámi stejně dlouho, jak dlouho je internet v Čechách. Krásných 25 let!
Mgr. Marie Janoušková