Tříměsíční stáž v Barceloně

Tříměsíční stáž v Barceloně

28.6.2022 | Ing. Ivana Zemanová

Dobrý den paní ředitelko,
druhý měsíc naší stáže se pomalu blíží ke konci. Obě jsme si na Barcelonu a celkově na španělskou kulturu a mentalitu zvykly tak, že si tu připadáme jako doma. Práci zvládáme velmi dobře. Za dva měsíce jsme se toho z pracovní sféry spoustu naučily a každým dalším pracovním dnem se v ní zlepšujeme.

I přesto, že jsme tu skoro dva měsíce, máme v Barceloně neustále co objevovat. Navštívily jsme Picassovo muzeum, slavný fotbalový stadion Camp Nou. Podívaly jsme se na magickou fontánu, která v noci vytváří nádhernou show spojenou s hudbou. Ochutnaly jsem i typické španělské jídlo – Paellu, na které jsem si neskutečně pochutnaly! 24. června se v Barceloně slaví největší státní svátek. Noc předtím celá Barcelona ožívá. Na plážích dlouho do noci posedávají slavící lidé, na náměstích jsou ohňové show a kolem půlnoci město ozáří ohňostroje. I my jsme se těchto oslav zúčastnily a poznaly tak španělskou kulturu z jiné stránky.

Díky stáži jsme se dokonce seznámily a spřátelily se spoustou lidí z doslova celého světa. A to nejen v práci, ale i mimo ni.

Anet a Sabča