Europass

Europass

16.4.2013 | Ing. Ivana Zemanová

Evropští žáci, studenti i občané dnes mají možnost studovat a pracovat kdekoliv v Evropě. Mohou plně využít své vzdělání a kvalifikaci bez ohledu na to, kde a jak je získali. Aby se mohli svým vzděláním nebo kvalifikací prokázat, měli by mít k dispozici takové dokumenty, kterým snadno porozumí školy, pracovní agentury i zaměstnavatelé v jakékoliv zemi.Takovým dokumentem je Europass, první evropský doklad o vzdělání a pracovních zkušenostech.

V letošním školním roce budou absolventům naší školy předány společně s maturitním vysvědčením i Europassy – dodatky k osvědčení – vystavené v češtině a v anglickém jazyce. Europass usnadní absolventům uznání jejich kvalifikace tím, že vysvětlí, co absolvent studijního oboru umí. Tento dokument zároveň povede k lepšímu uplatnění na trhu práce v ČR, ale i v zahraničí, především v zemích EU.

Vydávání Europassů není typické pro všechny školy, je doplňkovou agendou především těch škol, jejichž vedení předpokládá možné uplatnění svých absolventů na evropském pracovním trhu.
Ing. Ivana Zemanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.