Štěpán ve Vídni: Muzeum, projekt a dobrá parta

Štěpán ve Vídni: Muzeum, projekt a dobrá parta

Student Štěpán popisuje svůj první týden na pracovní stáži ve Vídni. Společně s Aničkou pracuje v muzeu Volkskundemuseum Wien, kde řešil i zajímavý projekt z oblasti marketingu. Nechybí ani kulturní zážitky a dobrá nálada v týmu.

Dobrý den, pane řediteli,

zde Vám posílám článek o prvním týdnu naší stáže.

V neděli jsme dojeli do Vídně, kde na nás čekala paní, která nám rozdala jízdenky na MHD a seznámila nás s naším ubytováním. Když jsme se ubytovali, vydali jsme se s panem učitelem na procházku městem. Viděli jsme spoustu pěkných a významných památek, obdivovali místní kulturu a navštívili jsme i pekárnu, kam každý den chodíme pro snídani.

V pondělí nás čekal meeting s Nadiou Price, která nás seznámila se základními informacemi ohledně naší stáže. Po meetingu nám ukázala cestu do práce. Ze začátku jsme měli strach, jestli si cestu, která trvá přibližně půl hodiny, zapamatujeme, ale nakonec je docela jednoduchá. Když jsme dorazili na pracoviště, seznámili jsme se s paní vedoucí Katharinou, která nám představila pracovní prostředí i pracovní dobu. S Aničkou pracujeme ve Volkskundemuseum Wien. Paní vedoucí nás požádala, abychom navštívili výstavu dětských obrazů. Tam nás provázela starší, milá a sympatická paní. Po práci jsme s panem učitelem navštívili Stephansdom. Pan učitel byl touto velkolepou stavbou unešený.

V úterý jsme se vydali do práce. Pracovní doba začínala v 10:00, ale raději jsme vyrazili dříve. Do práce jsme dorazili okolo 9:40, takže jsme museli na paní vedoucí chvíli počkat. Po jejím příchodu nám vyprávěla o muzeu a o Vídni. Poté nám zadala třídenní projekt, na kterém jsme v následujících dnech pracovali. Měli jsme naplánovat jednodenní výlet do České republiky včetně rozpočtu. Po práci jsme se s panem učitelem Rejmanem vydali do Albertiny, kde jsme viděli spoustu zajímavých obrazů.

Ve středu jsme na projektu pokračovali. V naší úterní kanceláři právě probíhal meeting, takže jsme pracovali v hlavní místnosti pod „nemocným stromem“. Potom jsme se vydali do Prateru.

Ve čtvrtek jsme měli home office, během kterého jsme dokončili projekt a zaslali ho Katharině. Ta nám poskytla zpětnou vazbu.

V pátek nám pracovní doba začínala až ve 13:30. Jeli jsme do Hamerlingparku, kde na nás čekala Katharina. Poslala nás pro tašku s propagačními materiály zpět na naše obvyklé pracoviště. Když jsme jí tašku dovezli, požádala nás, abychom nafotili ostatní stanoviště a zaměřili se na jejich marketing. Poté jsme šli na výlet do Rakouské národní knihovny.

Na stáži jsem velmi spokojený. Máme tu skvělou partu a o zábavu je vždy postaráno. Jsem rád, že jsem se mohl stáže zúčastnit.

S pozdravem
Štěpán Maděra, 2.B