Exkurze - Kojenecký ústav Svitavy

Exkurze - Kojenecký ústav Svitavy

7.5.2013 | Mgr. Jitka Tichá

Dne 7.5.2013 jsme se studenty 2. ročníku navštívili Kojenecký ústav a dětský domov Svitavy.
Kojenecký ústav je zdravotnické zařízení, ve kterém v současné době zdravotní sestry pečují o 22 dětí ve věku nejčastěji do 3 let (je možné zde umístit i dítě ve věku 0-18 let na dobu nezbytně nutnou - v případě nepředvídaných událostí v rodině, domácího násilí a pod.). Jak jsme se dozvěděli, tak některé děti se zdrží v Domově pouze týdny, jiné, u kterých existují právní překážky pro osvojení nebo pěstounskou péči, jsou tam už déle než dva roky. Děti žijí v šestičlených skupinách, které mají vlastní obytnou buňku skládající se z ložnice, jídelny a místnosti na hraní. V rámci této skupiny mají děti 3 tety, dětské zdravotní sestry, které se střídají u dětí v 12-ti hodinových směnách.
Děti podnikají se zaměstnanci Domova různé výlety a akce, tak, aby se co nejvíce přiblížily spokojenému domácímu životu. Všechny děti jsou určeny do pěstounské péče či k osvojení.
Kromě dětí se Domov věnuje také matkám s dětmi, kterým poskytuje zácvik, rehabilitaci, laktační poradnu, krátkodobé bydlení v těžké sociální situaci atd.
Více informací najdete na:
http://www.kojeneckyustav-svitavy.cz/
Mgr. Jitka Tichá

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.