Ubytování a stravování

Privátní ubytování v prostorách školy

Žákům dojíždějícím z větší vzdálenosti můžeme zajistit ubytování přímo v prostorách školy. Kapacita ubytování je ale omezená, proto je nutné si předem ověřit, zda jsou volná místa.

Ubytování na Domově mládeže

Dále zajišťuje ubytování na Domově mládeže Střední školy zahradnické a technické v Litomyšli.

Domov mládeže Střední školy zahradnické a technické

Škola provozuje vlastní domov mládeže. Ubytování je zajištěno ve 4 objektech, které mají celkovou kapacitu 336 lůžek. Tyto objekty se nacházejí buď přímo v areálu školy nebo v její bezprostřední blízkosti (T. G. Masaryka 158 lůžek, V Zahradách 28 lůžek, Za Školou 70 lůžek a U Viaduktu 80 lůžek.

Ubytování je zajištěno ve dvou až čtyřlůžkových pokojích pro chlapce i dívky.

Poplatky za ubytování jsou stanoveny od 1. září 2013 takto:

T. G. Masaryka 750 - 1050 Kč měsíčně (dle počtu lůžek na pokojích)
V Zahradách 950 Kč měsíčně
Za Školou 950 Kč měsíčně
U Viaduktu 850 Kč měsíčně

Stravování

Stravování zajišťujeme v jídelně Střední pedagogické školy v Litomyšli.

Školní jídelna připravuje pro strávníky celodenní stravu, která musí uspokojit dva základní požadavky, a to pestrost jídla a především chuť. Školní strávníci mají možnost výběru ze tří druhů obědů. Každý den jsou v nabídce dva druhy nápojů a jednotná polévka. Při obědě je k dispozici doplňkový prodej zeleninových a ovocných salátů. Pro ubytované strávníky je dále připravována snídaně a večeře.

Stravné a ubytování je inkasováno zálohovou formou, a to vždy měsíc dopředu, z bankovních účtů strávníků nebo jejich rodičů. Žáci si objednávají stravu pomocí bezkontaktního elektronického čipu. Výběr stravy si mohou sami upravit na objednávkovém panelu ve školní jídelně nebo pomocí jakéhokoli počítače, který je připojen k internetu.

Aktuální ceny stravy

studenti snídaně 16 Kč
  oběd 32 Kč
  večeře 27 Kč
cizí strávníci oběd 68 Kč